Konkurs na wykonanie strony AWr

Ogólne ogłoszenia oraz tematy dotyczącego działania forum, propozycje zmian, nowych kategorii, pytania.

Czy stronę główną AWr należy zmienić ?

Ankieta wygasła 3 maja 2012, o 13:12

Zdecydowanie TAK
9
75%
Tak tylko po co ?
1
8%
Nie mam zdania
0
Brak głosów
Nie, ale można by odświeżyć na niej informacje
1
8%
Zdecydowanie NIE, jest super :)
1
8%

Liczba głosów : 12

Konkurs na wykonanie strony AWr

Postprzez aleksander.godlewski » 3 kwi 2012, o 13:12

Hej,
A mam taki pomysł na reklamę dla AWr.
Można by ogłosić konkurs na wykonanie szablonu graficznego strony AWr dla systemu zarządzania treścią Joomla v2.5 (z frameworkiem Gantry - ciekawe narzędzie do zarządzania stroną)
Wykorzystuje je u siebie na stronie : http://www.agg-systems.eu/
Konkurs taki można by ogłosić na facebook'u i stworzyć do niego krótki regulamin, że aby przystąpić należy kliknąć lubię itd. a nagrodą główną będzie godzinny lot zapoznawczo-szkoleniowy :) na szybowcu i samolocie Cessna (w obu przypadkach mogę być pilotem).
Trzeba by to oczywiście rozpropagować na różnych portalach dla programistów czy portalach dla zleceń np. oferia.pl
Potrzeba tylko koordynatora tej akcji, ja mocno ostatnio zajęty jestem.
aleksander.godlewski

Re: Konkurs na wykonanie strony AWr

Postprzez bartek.wilczek » 3 kwi 2012, o 17:57

Pomysł zawodowy :) Nie wiem tylko czy ludzie, którzy robią to na poziomie pr0 skuszą się nagrodą o wartości max 550PLN. Warto spróbować i zobaczyć co się stanie. Ja też mogę się podjąć przewiezienia zwycięzcy C150 jeśli będę akurat w Polsce.

Kwestie regulaminu konkursu/specyfikacji co projekt ma zawierać proponuję poruszyć na spotkaniu wspomnianym w wątku marketingowym. Ponownie proszę, żeby ktoś bliżej zaznajomiony z procesami decyzyjnymi w AWr podjął się jego organizacji.
Bartek Wilczek
bartek.wilczek

Postprzez bartek.wilczek » 3 kwi 2012, o 17:59

Alek: tylko chyba jeśli konkurs ma się odbyć oficjalnie pod egidą klubu to nie będziemy mogli wozić zwycięzcy. To już jednak komercyjna działalność niestety ;]
Bartek Wilczek
bartek.wilczek

Postprzez JerryS » 4 kwi 2012, o 06:54

Możemy wozić na takiej samej zasadzie jak wozimy turystów. Uppss co ja piszę - znowu KTOŚ wyśle jakiś donosik :) Ale tak poważnie - jest to wszystko do zorganizowania.

Ja miałbym propozycję - żeby na Facebooku zrobić akcję - wpłacaj 1% podatku - gdy kasa spłynie do nas - połowę tego będziesz mógł przeznaczyć na loty turystyczne. Przy odpowiednio szerokim nagłośnieniu i skłonności ludzi do dbania o swój interes, mogłoby to być ciekawe. No ale trzeba by było zastanowić się nad szczegółami.

Jarek S
Jarek Sadlek
JerryS

Postprzez bartek.wilczek » 16 kwi 2012, o 08:54

Odświeżając temat strony chciałbym zasugerować jaką "stałą" zawartość warto by na niej umieścić.

- info nawigacyjne - jasna sprawa. Można chyba nawet PDFy, które są w AIP podlinkować. Inne lotniska tak robią, więc chyba nie jest to zakazane. Fajnie też prezentują się zdjęcia lotniska z dolotu z kilku kierunków - pomaga do się odnaleźć gościom trafiającym tu pierwszy raz. Coś mniej więcej takiego, ale z wysokości kręgu i nieco większej odległości: http://www.azl.pl/cms/upload/1264758007_EPZP.jpg

- historia - najlepiej ilustrowana bogato zdjęciami. Chodzi o zaprezentowanie AWr jako miejsca z bogatym doświadczeniem i tradycjami. Na pewno sporo fotek z Gądowa i budowy lotniska w Szymanowie mają starsi instruktorzy. Taki opis jak mamy teraz prezentuje się słabo. Jest przesadnie encyklopedyczny - wątpię czy chociaż połowę czytelników wciągnie na tyle, żeby doczytali do końca. Mówię o tym linku: http://www.aeroklub.wroc.pl/node/5

- kadra - zdjęcia pracowników AWr, (głównie instruktorów) i parę słów opisu wzbudzającego respekt i zaufanie ;) Imponujące naloty, doświadczenie na tak egzotycznych typach jak Mucha czy Mig-21 oraz wszelkiej maści uprawnienia. Potencjalny kandydat ma odnieść wrażenie, że trafi tu pod opiekę doświadczonych ludzi.

- flota - parę zdjęć każdego statku powietrznego i krótki opis wyposażenia. Zdjęcia kokpitu koniecznie.

No a oprócz stałej zawartości strona musi być często aktualizowana wpisami o bieżącej działalności - ma pokazywać, że szkolimy, latamy dla zabawy i ogólnie można tu miło spędzić czas.

I na koniec najważniejsze - możemy sobie na tym forum przewalić tysiące postów na temat nowej strony, marketingu, czy logo. Nie będzie to jednak miało najmniejszego znaczenia jeśli nikt z Zarządu nie podejmie tematu. Stąd teraz mój gorący apel (problem tylko taki, że nie bardzo wiem do kogo dokładnie) : Jeśli przedstawiciele Zarządu czytają to forum to proszę o zaangażowanie w realizację pomysłów, które się tu przewijają. Nie wiąże się to z żadnymi nakładami finansowymi - wystarczy dobra wola, motywacja do zmian i koordynacja naszych oddolnych działań. Jeśli Zarząd tu nie zagląda to zwracam się z prośbą do czytających i piszących goszczących w Szymanowie częściej ode mnie o przedstawienie tematu Zarządowi.
Bartek Wilczek
bartek.wilczek

Powrót do Administracja forum